11 de novembro

  11N  11:30 

1
SEARCHING FOR BOBBY FISCHER / EN BUSCA DE BOBBY FISCHER (1993)
– Steven Zaillian

  11N  16:00 

1
AL DI LÀ DEL BENE E DEL MALE / MÁIS ALÁ DO BEN E DO MAL (1977)
– Liliana Cavani

  11N  18:15 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
9 FUGAS (WORK IN PROGRESS) (2018) e EL EQUIPO DE MI BARRIO (2018)
– Fon Cortizo e Rafa de los Arcos, respectivamente

  11N  20:15 

1
SHORTBUS (2006)
– John Cameron Mitchell

  11N  22:15 

1
EKSTASE / ÉXTASE (1933)
– Gustav Machaty

12 de novembro

  12N  11:30 

1
COMPUTER CHESS (2013)
– Andrew Bujalski

  12N  16:00 

1
LA PRIMA ANGÉLICA (1974)
– Carlos Saura

  12N  18:00 

1
SPK KOMPLEX / COMPLEXO SPK (2018)
– Gerd Kroske

  12N  20:00 

1
LAS OLAS (2018)
– Adrián Biniez

  12N  21:45 

1
POLISSONS ET GALIPETTES / GOLFOS E PICARDÍAS (2002)
– Michel Reilhac,Cécile Babiole

13 de novembro

  13N  11:30 

1
SHATRANJ KE KHILARI / OS XOGADORES DE XADREZ (1977)
– Satyajit Ray

  13N  16:00 

1
SEDUÇÃO DA CARNE (2018)
– Júlio Bressane

  13N  17:30 

1
RABOT (2017)
– Christina Vandekerckhove

  13N  19:15 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
PEDRÓN DO FREIXO (2018)
– Ángel Cordero Gómez

  13N  21:00 

1
NAZIDANIE (2017)
– Boris Yukhananov,Alexander Shein

14 de novembro

  14N  11:30 

1
PAWN SACRIFICE / O CASO FISCHER (2014)
– Edward Zwick

  14N  16:15 

1
UNTIL THE END OF TIME (2017)
– Yasmine Chouikh

  14N  18:00 

1
AL DESIERTO (2017)
– Ulises Rosell

  14N  19:45 

1
THE OTHER SIDE OF EVERYTHING (2017)
– Mila Turajlic

  14N  21:45 

1
CUBANAS. MUJERES EN REVOLUCIÓN (2018)
– María Torrellas

15 de novembro

  15N  11:30 

1
LA PARTIE D'ÉCHECS / A PARTIDA DE XADREZ (1994)
– Yves Hanchar

  15N  16:15 

1
VIRIDIANA (1961)
– Luis Buñuel

  15N  18:00 

1
O TERMÓMETRO DE GALILEU (2018)
– Teresa Villaverde

  15N  20:00 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
KAZARKEN: EN CREUSANT (2016)
– Güldem Durmaz

16 de novembro

  16N  11:30 

1
THE LUZHIN DEFENCE / A DEFENSA LUZHIN (2000)
– Marleen Gorris

  16N  16:00 

1
ATA TU ARADO A UNA ESTRELLA (2017)
– Carmen Guarini

  16N  17:30 

1
SOBIBÓR, 14 OCTOBRE 1943, 16 HEURES (2001)
– Claude Lanzmann

  16N  19:15 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
LA CAUSA CONTRA FRANCO ¿EL NÚREMBERG ESPAÑOL? (2018)
– Lucía Palacios e Dietmar Post

  16N  21:30 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
O DESAFÍO DO SIL (2018)
– Domingo Díaz

17 de novembro

  17N  16:00 

1
LA 'MOARA CU NOROC' / O MUÍÑO DA FORTUNA (1957)
– Victor Iliu

  17N  18:00 

1
O PROCESSO (2018)
– Maria Augusta Ramos

  17N  20:30 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
LA CAUSA CONTRA FRANCO ¿EL NÚREMBERG ESPAÑOL? (2018)
– Lucía Palacios e Dietmar Post

18 de novembro

  18N  16:00 

1
LES ANGES EXTERMINATEURS (2006)
– Jean-Claude Brisseau

  18N  17:45 

1
DINCOLO DE NISIPURI / MÁIS ALÁ DAS AREAS (1975)
– Radu Gabrea

  18N  19:45 

1
JE VOIS ROUGE / VEXO TODO ROXO (2018)
– Bojina Panayotova

  18N  21:30 

1
INFERNINHO (2018)
– Pedro Diogenes,Guto Parente

19 de novembro

  19N  16:00 

1
LA CENA BLANCA DE ROMINA (2017)
– Francisco Rizzi,Hernán Martín

  19N  17:15 

1
'77 NO COMMERCIAL USE (2017)
– Luis Fulvio

  19N  19:30 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
EL COLOR DEL CAMALEÓN (2017)
– Andrés Lübbert

  19N  21:45 

1
SVIDETELI PUTINA / TESTEMUÑAS DE PUTIN (2018)
– Vitaly Mansky

20 de novembro

  20N  16:00 

1
HAL (2018)
– Amy Scott

  20N  17:45 

1
LA FLOR DE LA VIDA (2017)
– Claudia Abend,Adriana Loeff

  20N  19:30 

1
LUZ OBSCURA (2017)
– Susana de Sousa Dias

  20N  21:00 

1
O PROCESSO (2018)
– Maria Augusta Ramos

21 de novembro

  21N  16:00 

1
MOI, PIERRE RIVIÈRE, AYANT ÉGORGÉ MA MÈRE, MA SOEUR ET MON FRÈRE… (1976)
– René Allio

  21N  18:15 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
FIGURAS (2018)
– Eugenio Canevari

  21N  20:15 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
LA FELICIDAD DE LOS PERROS (2018)
– David Hernández

22 de novembro

  22N  17:15 

1
UN VIVANT QUI PASSE (1999)
– Claude Lanzmann

  22N  18:30 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
MATER AMATÍSIMA (2017)
– María Ruido

  22N  20:00 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
FIGURAS (2018)
– Eugenio Canevari

23 de novembro

  23N  12:00 

MESA DE DEBATE. MULLERES CREADORAS: A SITUACIÓN NO AUDIOVISUAL GALEGO E AS EXPERIENCIAS NOUTROS ESCENARIOS

  23N  16:00 

1
L'UDIENZA (1972)
– Marco Ferreri

  23N  18:00 

1
HUNGRY HEARTS (2014)
– Saverio Costanzo

  23N  20:00 

PRESENTACIÓN E COLOQUIO
1048 LUNES / 1048 LÚAS (2017)
– Charlotte Serrand

  23N  21:30 

SEVILLA Y GOMORRA (2018)
– Ángel Filgueira con presentación e coloquio