Día 7 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  7  20:00 

LA VILLA
LA VILLA (2017)
– Robert Guédiguian

  7  22:30 

THE SQUARE
THE SQUARE (2017)
– Ruben Östlund

SALÓN TEATRO

  7  22:30 

GEU-HU / THE DAY AFTER
GEU-HU / THE DAY AFTER (2017)
– Hong Sang-soo

CGAC

  7  17:00 

SIERRA DE TERUEL  / SERRA DE TERUEL
SIERRA DE TERUEL / SERRA DE TERUEL (1939)
– André Malraux

  7  18:30 

MOURIR À MADRID / MORRER EN MADRID
MOURIR À MADRID / MORRER EN MADRID (1963)
– Frédéric Rossif

  7  20:00 

THE WAR ON DEMOCRACY
THE WAR ON DEMOCRACY (2007)
– John Pilger, Christopher Martin

SEDE AFUNDACIÓN

  7  17:00 

MAYIS SIKINTISI / NUBES DE MAIO
MAYIS SIKINTISI / NUBES DE MAIO (1999)
– Nuri Bilge Ceylan

  7  19:15 

WHERE THE BUFFALO ROAM
WHERE THE BUFFALO ROAM (1980)
– Art Linson

Día 8 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  8  16:30 

SONAR
SONAR (2017)
– Jean-Philippe Martin

  8  18:30 

UN SECRETO EN LA CAJA
UN SECRETO EN LA CAJA (2016)
– Javier Izquierdo

  8  20:00 

THE SQUARE
THE SQUARE (2017)
– Ruben Östlund

  8  22:30 

YOU WERE NEVER REALLY HERE / EN REALIDADE, NUNCA ESTIVECHES AQUÍ
YOU WERE NEVER REALLY HERE / EN REALIDADE, NUNCA ESTIVECHES AQUÍ (2017)
– Lynne Ramsay

SALÓN TEATRO

  8  16:15 

COMRADE, WHERE ARE YOU TODAY?
COMRADE, WHERE ARE YOU TODAY? (2016)
– Kirsi Marie Liimatainen

  8  18:15 

Á ANNAN VEG / EITHER WAY
Á ANNAN VEG / EITHER WAY (2011)
– Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

  8  19:45 

L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA
L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA (2017)
– Philippe Garrel

  8  21:15 

PAYS
PAYS (2016)
– Chloé Robichaud

  8  23:00 

MY FRIEND DAHMER / MEU AMIGO DAHMER
MY FRIEND DAHMER / MEU AMIGO DAHMER (2017)
– Marc Meyers

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  8  18:00 

MEN WITH GUNS / HOMES ARMADOS
MEN WITH GUNS / HOMES ARMADOS (1997)
– John Sayles

  8  20:30 

MI TÍA TOTY
MI TÍA TOTY (2016)
– León Felipe Troya

  8  22:15 

CARNÍVORA
CARNÍVORA (2016)
– Arthur Tuoto

Día 9 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  9  16:30 

SVEITABRÚÐKAUP / COUNTRY WEDDING
SVEITABRÚÐKAUP / COUNTRY WEDDING (2008)
– Valdís Óskarsdóttir

  9  18:15 

GEU-HU / THE DAY AFTER
GEU-HU / THE DAY AFTER (2017)
– Hong Sang-soo

  9  20:00 

JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE)
JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE) (2017)
– Léonor Serraille

  9  21:45 

MY FRIEND DAHMER / MEU AMIGO DAHMER
MY FRIEND DAHMER / MEU AMIGO DAHMER (2017)
– Marc Meyers

  9  23:15 

L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA
L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA (2017)
– Philippe Garrel

SALÓN TEATRO

  9  16:00 

LA MEMORIA DE LOS HUESOS
LA MEMORIA DE LOS HUESOS (2016)
– Facundo Beraudi

  9  17:30 

AL OTRO LADO DEL MURO
AL OTRO LADO DEL MURO (2017)
– Pau Ortiz

  9  18:45 

O ESTRANHO CASO DE EZEQUIEL
O ESTRANHO CASO DE EZEQUIEL (2016)
– Guto Parente

  9  20:00 

THE SQUARE
THE SQUARE (2017)
– Ruben Östlund

  9  22:30 

THE PARTY
THE PARTY (2017)
– Sally Potter

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  9  18:00 

PECERA
PECERA (2017)
– Emiliano Grassi

  9  19:45 

ICELAND, YEAR ZERO / ISLANDIA, ANO CERO
ICELAND, YEAR ZERO / ISLANDIA, ANO CERO (2012)
– Sigurður Hallmar Magnússon, Armande Chollat-Namy

  9  DE SEGUIDO 

BACKYARD
BACKYARD (2010)
– Árni Sveinsson

  9  22:00 

ALAMBRISTA!
ALAMBRISTA! (1977)
– Robert M. Young

CGAC

  9  17:00 

SALVADOR ALLENDE
SALVADOR ALLENDE (2004)
– Patricio Guzmán

  9  18:45 

EL CASO PINOCHET
EL CASO PINOCHET (2001)
– Patricio Guzmán

Día 10 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  10  16:00 

YARN / FÍO
YARN / FÍO (2016)
– Una Lorenzen, Heather Millard, Þórdur Bragi Jónsson

  10  17:30 

RULES DON'T APPLY / A EXCEPCIÓN Á REGRA
RULES DON'T APPLY / A EXCEPCIÓN Á REGRA (2016)
– Warren Beatty

  10  19:45 

YOU WERE NEVER REALLY HERE / EN REALIDADE, NUNCA ESTIVECHES AQUÍ
YOU WERE NEVER REALLY HERE / EN REALIDADE, NUNCA ESTIVECHES AQUÍ (2017)
– Lynne Ramsay

  10  21:15 

AUS DEM NICHTS / IN THE FADE
AUS DEM NICHTS / IN THE FADE (2017)
– Fatih Akin

  10  23:00 

TESNOTA / CLOSENESS
TESNOTA / CLOSENESS (2017)
– Kantemir Balagov

SALÓN TEATRO

  10  16:30 

LOS CUERPOS DÓCILES
LOS CUERPOS DÓCILES (2015)
– Matías Scarvaci e Diego Gachassin

  10  18:00 

ALBA
ALBA (2016)
– Ana Cristina Barragán

  10  19:45 

PAYS
PAYS (2016)
– Chloé Robichaud

  10  21:30 

GEU-HU / THE DAY AFTER
GEU-HU / THE DAY AFTER (2017)
– Hong Sang-soo

  10  23:15 

ARÁBIA
ARÁBIA (2017)
– Affonso Uchoa, João Dumans

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  10  18:00 

SALVADORA
SALVADORA (2017)
– Daiana Rosenfeld

  10  DE SEGUIDO 

AL OTRO LADO DEL MURO
AL OTRO LADO DEL MURO (2017)
– Pau Ortiz

  10  20:30 

Á ANNAN VEG / EITHER WAY
Á ANNAN VEG / EITHER WAY (2011)
– Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

  10  22:00 

A HANDFUL OF DUST / UN PUÑADO DE PO
A HANDFUL OF DUST / UN PUÑADO DE PO (1998)
– Charles Sturridge

CINEMA NUMAX

  10  17:30 

YARN / FÍO
YARN / FÍO (2016)
– Una Lorenzen, Heather Millard, Þórdur Bragi Jónsson

  10  19:00 

SAMI BLOOD
SAMI BLOOD (2016)
– Amanda Kernell

  10  21:30 

EL PACTO DE ADRIANA
EL PACTO DE ADRIANA (2017)
– Lissette Orozco

SEDE AFUNDACIÓN

  10  17:00 

VIVA VILLA!
VIVA VILLA! (1934)
– Jack Conway, Howard Hawks, William A. Wellman

  10  19:00 

ONE FALSE MOVE / UN PASO EN FALSO
ONE FALSE MOVE / UN PASO EN FALSO (1992)
– Carl Franklin

Día 11 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  11  12:00 

LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ
LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ (2017)
– Benjamin Renner, Patrick Imbert

  11  16:00 

LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ
LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ (2017)
– Benjamin Renner, Patrick Imbert

  11  17:30 

LAS HIJAS DE ABRIL
LAS HIJAS DE ABRIL (2017)
– Michel Franco

  11  19:30 

EL AUTOR
EL AUTOR (2017)
– Manuel Martín Cuenca

  11  22:15 

THELMA
THELMA (2017)
– Joachim Trier

SALÓN TEATRO

  11  16:15 

EL TECHO
EL TECHO (2016)
– Patricia Ramos

  11  17:45 

HIKARI / CARA A LUZ
HIKARI / CARA A LUZ (2017)
– Naomi Kawase

  11  19:30 

JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE)
JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE) (2017)
– Léonor Serraille

  11  21:15 

THE PARTY
THE PARTY (2017)
– Sally Potter

  11  22:45 

RULES DON'T APPLY / A EXCEPCIÓN Á REGRA
RULES DON'T APPLY / A EXCEPCIÓN Á REGRA (2016)
– Warren Beatty

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  11  18:15 

MI TÍA TOTY
MI TÍA TOTY (2016)
– León Felipe Troya

  11  20:00 

EL AMPARO
EL AMPARO (2016)
– Rober Calzadilla

  11  22:00 

CASA ROSHELL
CASA ROSHELL (2017)
– Camila José Donoso

CINEMA NUMAX

  11  17:30 

MAÑANA A ESTA HORA
MAÑANA A ESTA HORA (2016)
– Lina Rodríguez

  11  19:15 

2015 2016
2015 2016 (2017)
– Manuel Iborra

  11  21:00 

VIDA VAQUERA
VIDA VAQUERA (2016)
– Ramón Lluís Bande

  11  23:20 

LA MEMORIA DE LOS HUESOS
LA MEMORIA DE LOS HUESOS (2016)
– Facundo Beraudi

CGAC

  11  17:00 

SOY CUBA
SOY CUBA (1964)
– Mikhail Kalatozov

  11  19:00 

MEMORIAS DEL SUBDESARROLLO
MEMORIAS DEL SUBDESARROLLO (1968)
– Tomás Gutiérrez Alea

  11  20:45 

LA CHINOISE
LA CHINOISE (1967)
– Jean-Luc Godard

SEDE AFUNDACIÓN

  11  17:00 

MARIE ANTOINETTE / MARÍA ANTONIETA
MARIE ANTOINETTE / MARÍA ANTONIETA (2006)
– Sofia Coppola

  11  19:15 

IL PLEUT SUR SANTIAGO / CHOVE SOBRE SANTIAGO
IL PLEUT SUR SANTIAGO / CHOVE SOBRE SANTIAGO (1975)
– Helvio Soto

Día 12 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  12  16:45 

THE PARTY
THE PARTY (2017)
– Sally Potter

  12  18:15 

LA VILLA
LA VILLA (2017)
– Robert Guédiguian

  12  20:15 

AUS DEM NICHTS / IN THE FADE
AUS DEM NICHTS / IN THE FADE (2017)
– Fatih Akin

  12  22:15 

NAPALM
NAPALM (2017)
– Claude Lanzmann

SALÓN TEATRO

  12  16:00 

MI MUNDIAL
MI MUNDIAL (2017)
– Carlos Andrés Morelli

  12  17:45 

THELMA
THELMA (2017)
– Joachim Trier

  12  19:45 

LAS HIJAS DE ABRIL
LAS HIJAS DE ABRIL (2017)
– Michel Franco

  12  21:45 

JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE)
JEUNE FEMME (MONTPARNASSE BIENVENUE) (2017)
– Léonor Serraille

  12  23:30 

UN CARNET DE BAL / CARNÉ DE BAILE
UN CARNET DE BAL / CARNÉ DE BAILE (1937)
– Julien Duvivier

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  12  17:30 

EL PADRE
EL PADRE (2016)
– Mariana Arruti

  12  19:00 

EL AMPARO
EL AMPARO (2016)
– Rober Calzadilla

  12  20:45 

TRAMPOLIN
TRAMPOLIN (2016)
– Katarina Zrinka Matijevic

  12  22:15 

SULT / HUNGER
SULT / HUNGER (1966)
– Henning Carlsen

CINEMA NUMAX

  12  17:30 

PARAÍSO ROUBADO
PARAÍSO ROUBADO (2017)
– Lukas Santiago

  12  DE SEGUIDO 

SOMOS PLAGA
SOMOS PLAGA (2017)
– Xiana Gómez-Díaz, Emilio Fonseca

  12  19:30 

EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY
EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY (2017)
– Frederick Wiseman

  12  23:00 

LOS CUERPOS DÓCILES
LOS CUERPOS DÓCILES (2015)
– Matías Scarvaci e Diego Gachassin

CGAC

  12  17:00 

ITTY BITTY TITTY COMMITTEE
ITTY BITTY TITTY COMMITTEE (2007)
– Jamie Babbit

  12  18:30 

THE TIMES OF HARVEY MILK
THE TIMES OF HARVEY MILK (1984)
– Rob Epstein

  12  20:15 

SWEET MOVIE
SWEET MOVIE (1974)
– Dusan Makavejev

SEDE AFUNDACIÓN

  12  12:00 

SCANDAL / ESCÁNDALO (O CASO DE CHRISTINE KEELER)
SCANDAL / ESCÁNDALO (O CASO DE CHRISTINE KEELER) (1989)
– Michael Caton-Jones

  12  17:00 

BUONGIORNO, NOTTE / BOS DÍAS, NOITE
BUONGIORNO, NOTTE / BOS DÍAS, NOITE (2003)
– Marco Bellocchio

  12  19:00 

OR (MON TRÉSOR)  / O MEU TESOURO
OR (MON TRÉSOR) / O MEU TESOURO (2004)
– Keren Yedaya

Día 13 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  13  16:00 

ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR
ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR (2016)
– Marc Iglesias, Paula Monteiro

  13  17:30 

SANTA Y ANDRÉS
SANTA Y ANDRÉS (2016)
– Carlos Lechuga

  13  19:30 

L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA
L'AMANT D'UN JOUR / AMANTE POR UN DÍA (2017)
– Philippe Garrel

  13  21:00 

120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO
120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO (2017)
– Robin Campillo

  13  23:30 

HIKARI / CARA A LUZ
HIKARI / CARA A LUZ (2017)
– Naomi Kawase

SALÓN TEATRO

  13  16:00 

ANDLIT NORÐURSINS / LAST DAYS OF THE ARCTIC
ANDLIT NORÐURSINS / LAST DAYS OF THE ARCTIC (2011)
– Magnús V. Sigurðsson

  13  17:45 

MAÑANA A ESTA HORA
MAÑANA A ESTA HORA (2016)
– Lina Rodríguez

  13  19:30 

NAPALM
NAPALM (2017)
– Claude Lanzmann

  13  21:30 

TESNOTA / CLOSENESS
TESNOTA / CLOSENESS (2017)
– Kantemir Balagov

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  13  17:00 

UNITED RED ARMY
UNITED RED ARMY (2007)
– Kôji Wakamatsu

  13  21:30 

L'ORDRE ET LA MORALE
L'ORDRE ET LA MORALE (2011)
– Mathieu Kassovitz

CINEMA NUMAX

  13  17:30 

FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR
FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR (2015)
– Alejandro Venturini

  13  19:45 

BACKYARD
BACKYARD (2010)
– Árni Sveinsson

  13  DE SEGUIDO 

ICELAND, YEAR ZERO / ISLANDIA, ANO CERO
ICELAND, YEAR ZERO / ISLANDIA, ANO CERO (2012)
– Sigurður Hallmar Magnússon, Armande Chollat-Namy

  13  22:00 

VIDA DE FAMILIA
VIDA DE FAMILIA (2017)
– Alicia Scherson, Cristián Jiménez

CGAC

  13  17:00 

TRI PESNI O LENINE / TRES CANTOS PARA LENIN
TRI PESNI O LENINE / TRES CANTOS PARA LENIN (1934)
– Dziga Vertov

  13  18:00 

MARAT/SADE
MARAT/SADE (1967)
– Peter Brook

  13  20:00 

LA MARSEILLAISE / A MARSELLESA
LA MARSEILLAISE / A MARSELLESA (1938)
– Jean Renoir

  13  22:15 

LA MEMORIA OBSTINADA
LA MEMORIA OBSTINADA (1997)
– Patricio Guzmán

SEDE AFUNDACIÓN

  13  17:00 

TERRA EM TRANSE
TERRA EM TRANSE (1967)
– Glauber Rocha

Día 14 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  14  16:30 

NO TE OLVIDES DE MÍ
NO TE OLVIDES DE MÍ (2016)
– Fernanda Ramondo

  14  18:15 

DOPO LA GUERRA
DOPO LA GUERRA (2017)
– Annarita Zambrano

  14  20:00 

EL OTRO HERMANO
EL OTRO HERMANO (2017)
– Israel Adrián Caetano

  14  22:30 

UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR
UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR (2017)
– Claire Denis

  14  00:15 

LA NOVIA ENSANGRENTADA
LA NOVIA ENSANGRENTADA (1972)
– Vicente Aranda

SALÓN TEATRO

  14  17:15 

CHICAGO BOYS
CHICAGO BOYS (2015)
– Carola Fuentes e Rafael Valdeavellano

  14  19:00 

VIGO 1972
VIGO 1972 (2017)
– Roi Cagiao

  14  20:30 

HIKARI / CARA A LUZ
HIKARI / CARA A LUZ (2017)
– Naomi Kawase

  14  22:30 

CUORI PURI
CUORI PURI (2017)
– Roberto de Paolis

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  14  18:00 

ZAVTRA BYLA VOYNA / MAÑÁ FOI A GUERRA
ZAVTRA BYLA VOYNA / MAÑÁ FOI A GUERRA (1987)
– Yuri Kara

  14  20:00 

PECERA
PECERA (2017)
– Emiliano Grassi

  14  21:30 

MATEWAN
MATEWAN (1987)
– John Sayles

CINEMA NUMAX

  14  17:30 

MATRIA
MATRIA (2017)
– Álvaro Gago

  14  DE SEGUIDO 

O TEMPO FUTURO
O TEMPO FUTURO (2017)
– Xoán Escudero

  14  19:30 

EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY
EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY (2017)
– Frederick Wiseman

  14  23:00 

78/52
78/52 (2017)
– Alexandre O. Philippe

CGAC

  14  17:00 

REIGN OF TERROR / O REINADO DO TERROR
REIGN OF TERROR / O REINADO DO TERROR (1949)
– Anthony Mann

  14  18:45 

MÉG KÉR A NÉP / SALMO ROXO
MÉG KÉR A NÉP / SALMO ROXO (1972)
– Miklós Jancsó

  14  20:15 

LA CINA È VICINA / CHINA ESTÁ PRETO
LA CINA È VICINA / CHINA ESTÁ PRETO (1967)
– Marco Bellocchio

Día 15 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  15  16:00 

ALBA
ALBA (2016)
– Ana Cristina Barragán

  15  17:45 

WESTERN
WESTERN (2017)
– Valeska Grisebach

  15  20:00 

HAPPY END
HAPPY END (2017)
– Michael Haneke

  15  22:15 

MADAME HYDE
MADAME HYDE (2017)
– Serge Bozon

SALÓN TEATRO

  15  16:15 

SONAR
SONAR (2017)
– Jean-Philippe Martin

  15  18:15 

78/52
78/52 (2017)
– Alexandre O. Philippe

  15  20:00 

120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO
120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO (2017)
– Robin Campillo

  15  22:30 

NO INTENSO AGORA
NO INTENSO AGORA (2017)
– João Moreira Salles

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  15  17:30 

CHOYONGHAN KAJOK / THE QUIET FAMILY
CHOYONGHAN KAJOK / THE QUIET FAMILY (1998)
– Kim Jee-woon

  15  19:30 

VIDA DE FAMILIA
VIDA DE FAMILIA (2017)
– Alicia Scherson, Cristián Jiménez

  15  21:00 

MAMÁ GOGÓ
MAMÁ GOGÓ (2010)
– Friðrik Þór Friðriksson

  15  22:45 

CASA ROSHELL
CASA ROSHELL (2017)
– Camila José Donoso

CINEMA NUMAX

  15  18:00 

COMRADE, WHERE ARE YOU TODAY?
COMRADE, WHERE ARE YOU TODAY? (2016)
– Kirsi Marie Liimatainen

  15  20:15 

O EQUILIBRIO DOS OPOSTOS
O EQUILIBRIO DOS OPOSTOS (2017)
– Alberto Baamonde

Día 16 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  16  16:15 

EL PACTO DE ADRIANA
EL PACTO DE ADRIANA (2017)
– Lissette Orozco

  16  18:00 

TESNOTA / CLOSENESS
TESNOTA / CLOSENESS (2017)
– Kantemir Balagov

  16  20:00 

UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR
UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR (2017)
– Claire Denis

  16  21:45 

HAPPY END
HAPPY END (2017)
– Michael Haneke

  16  23:30 

LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE
LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE (2017)
– Hong Sang-soo

SALÓN TEATRO

  16  16:00 

O ACOIRAZADO POTEMKIN
O ACOIRAZADO POTEMKIN (1925)
– Sergei M. Eisenstein

  16  17:15 

NICHOLAS AND ALEXANDRA / NICOLÁS E ALEXANDRA
NICHOLAS AND ALEXANDRA / NICOLÁS E ALEXANDRA (1971)
– Franklin J. Schaffner

  16  20:30 

WESTERN
WESTERN (2017)
– Valeska Grisebach

  16  22:30 

DOPO LA GUERRA
DOPO LA GUERRA (2017)
– Annarita Zambrano

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  16  18:00 

LOS TERRITORIOS
LOS TERRITORIOS (2017)
– Iván Granovsky

  16  20:00 

PARAÍSO ROUBADO
PARAÍSO ROUBADO (2017)
– Lukas Santiago

  16  DE SEGUIDO 

SOMOS PLAGA
SOMOS PLAGA (2017)
– Xiana Gómez-Díaz, Emilio Fonseca

  16  21:45 

LA MARCIA SU ROMA / A MARCHA SOBRE ROMA
LA MARCIA SU ROMA / A MARCHA SOBRE ROMA (1962)
– Dino Risi

CINEMA NUMAX

  16  18:00 

VIDA VAQUERA
VIDA VAQUERA (2016)
– Ramón Lluís Bande

  16  20:15 

EL MAR NOS MIRA DE LEJOS
EL MAR NOS MIRA DE LEJOS (2017)
– Manuel Muñoz Rivas

  16  22:00 

THE BLACK PIN / O ALFINETE NEGRO
THE BLACK PIN / O ALFINETE NEGRO (2016)
– Ivan Marinovic

CGAC

  16  17:00 

LA BATALLA DE CHILE (PARTE I): LA INSURRECCIÓN DE LA BURGUESÍA
LA BATALLA DE CHILE (PARTE I): LA INSURRECCIÓN DE LA BURGUESÍA (1975)
– Patricio Guzmán

  16  18:45 

LA BATALLA DE CHILE (PARTE II): EL GOLPE DE ESTADO
LA BATALLA DE CHILE (PARTE II): EL GOLPE DE ESTADO (1976)
– Patricio Guzmán

  16  20:30 

LA BATALLA DE CHILE (PARTE III): EL PODER POPULAR
LA BATALLA DE CHILE (PARTE III): EL PODER POPULAR (1979)
– Patricio Guzmán

SEDE AFUNDACIÓN

  16  17:00 

ANTONIO DAS MORTES
ANTONIO DAS MORTES (1969)
– Glauber Rocha

  16  18:45 

LAN FENG ZHENG / A COMETA AZUL
LAN FENG ZHENG / A COMETA AZUL (1993)
– Tian Zhuangzhuang

Día 17 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  17  16:30 

EXTRAÑO PERO VERDADERO
EXTRAÑO PERO VERDADERO (2017)
– Michel Lipkes

  17  18:30 

LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE
LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE (2017)
– Hong Sang-soo

  17  19:45 

MADAME HYDE
MADAME HYDE (2017)
– Serge Bozon

  17  21:30 

NO INTENSO AGORA
NO INTENSO AGORA (2017)
– João Moreira Salles

  17  23:45 

THE INNER CIRCLE / O CÍRCULO DO PODER
THE INNER CIRCLE / O CÍRCULO DO PODER (1991)
– Andrei Konchalovsky

SALÓN TEATRO

  17  16:00 

QUELQUES JOURS AVEC MOI
QUELQUES JOURS AVEC MOI (1988)
– Claude Sautet

  17  18:15 

EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY
EX LIBRIS: NEW YORK PUBLIC LIBRARY (2017)
– Frederick Wiseman

  17  21:30 

MISTER UNIVERSO
MISTER UNIVERSO (2016)
– Tizza Covi, Rainer Frimmel

  17  23:15 

ARÁBIA
ARÁBIA (2017)
– Affonso Uchoa, João Dumans

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  17  17:30 

LE FOND DE L'AIR EST ROUGE / O FONDO DO AIRE É ROXO
LE FOND DE L'AIR EST ROUGE / O FONDO DO AIRE É ROXO (1977)
– Chris Marker

  17  20:45 

MULHER DO PAI
MULHER DO PAI (2016)
– Cristiane Oliveira

  17  22:30 

JAR CITY / AS MARISMAS
JAR CITY / AS MARISMAS (2006)
– Baltasar Kormákur

CINEMA NUMAX

  17  17:30 

ENTRE A ONDA E A ROCHA
ENTRE A ONDA E A ROCHA (2017)
– Manuel Lógar

  17  19:30 

CABALLO DE VIENTO
CABALLO DE VIENTO (2017)
– Moisés Salama

  17  21:45 

OUT OF LOVE
OUT OF LOVE (2016)
– Paloma Aguilera Valdebenito

CGAC

  17  17:00 

EXAMINED LIFE
EXAMINED LIFE (2008)
– Astra Taylor

  17  18:30 

IN THE YEAR OF THE PIG
IN THE YEAR OF THE PIG (1968)
– Emile de Antonio

  17  20:15 

THE STRAWBERRY STATEMENT
THE STRAWBERRY STATEMENT (1970)
– Stuart Hagmann

SEDE AFUNDACIÓN

  17  17:00 

SATAN NEVER SLEEPS / SATÁN NUNCA DORME
SATAN NEVER SLEEPS / SATÁN NUNCA DORME (1962)
– Leo McCarey

  17  19:15 

MILOU EN MAI  / MILOU EN MAIO
MILOU EN MAI / MILOU EN MAIO (1990)
– Louis Malle

Día 18 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  18  12:00 

UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS
UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS (2017)
– Christian Duguay

  18  15:45 

LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ
LE GRAND MÉCHANT RENARD ET AUTRES CONTES / O MALVADO RAPOSO FEROZ (2017)
– Benjamin Renner, Patrick Imbert

  18  17:15 

C'EST LA VIE!
C'EST LA VIE! (2017)
– Olivier Nakache, Eric Toledano

  18  19:30 

EDEN À L'OUEST / EDÉN AO OESTE
EDEN À L'OUEST / EDÉN AO OESTE (2009)
– Costa-Gavras

  18  22:15 

120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO
120 BATTEMENTS PAR MINUTE / 120 PULSACIÓNS POR MINUTO (2017)
– Robin Campillo

  18  00:45 

LOIN DU VIETNAM
LOIN DU VIETNAM (1967)
– Claude Lelouch, Agnès Varda, Jean-Luc Godard, Chris Marker, Alain Resnais, Joris Ivens, William Klein

SALÓN TEATRO

  18  16:00 

MISSING / DESAPARECIDO
MISSING / DESAPARECIDO (1982)
– Costa-Gavras

  18  17:45 

VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES
VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES (2017)
– Agnès Varda e JR

  18  20:00 

BARBARA
BARBARA (2017)
– Mathieu Amalric

  18  21:45 

WESTERN
WESTERN (2017)
– Valeska Grisebach

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  18  18:00 

MATRIA
MATRIA (2017)
– Álvaro Gago

  18  DE SEGUIDO 

O TEMPO FUTURO
O TEMPO FUTURO (2017)
– Xoán Escudero

  18  20:00 

THE BLACK PIN / O ALFINETE NEGRO
THE BLACK PIN / O ALFINETE NEGRO (2016)
– Ivan Marinovic

  18  22:00 

LOLA
LOLA (1961)
– Jacques Demy

CINEMA NUMAX

  18  18:00 

A RAPA DAS BESTAS
A RAPA DAS BESTAS (2017)
– Jaione Camborda Coll

  18  DE SEGUIDO 

SIBILA
SIBILA (2017)
– Carla Andrade

  18  DE SEGUIDO 

POIS ISO, QUE TE QUERO
POIS ISO, QUE TE QUERO (2016)
– Beatriz del Monte

  18  DE SEGUIDO 

CORTÁZAR GALICIA
CORTÁZAR GALICIA (2014)
– Juan de la Colina

  18  DE SEGUIDO 

ATISBOS
ATISBOS (2016)
– Iria Silvosa

  18  DE SEGUIDO 

ÁRBORES
ÁRBORES (2015)
– Gonzalo E. Veloso

  18  DE SEGUIDO 

ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS
ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS (2017)
– Gonzalo E. Veloso

  18  DE SEGUIDO 

MAMMA
MAMMA (2016)
– Gonzalo Cotelo

  18  19:15 

EL TECHO
EL TECHO (2016)
– Patricia Ramos

  18  DE SEGUIDO 

LA SINGULAR HISTORIA DE JUAN SIN NADA
LA SINGULAR HISTORIA DE JUAN SIN NADA (2016)
– Ricardo Figueredo Oliva

  18  21:30 

VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO
VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO (2014)
– Baldvin Zophoníasson

SEDE AFUNDACIÓN

  18  12:00 

COMANDANTE
COMANDANTE (2003)
– Oliver Stone

  18  17:00 

ALLONSANFÀN
ALLONSANFÀN (1974)
– Paolo Taviani, Vittorio Taviani

  18  19:00 

CITIZEN RUTH / RUTH, UNHA MOZA SORPRENDENTE
CITIZEN RUTH / RUTH, UNHA MOZA SORPRENDENTE (1996)
– Alexander Payne

Día 19 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  19  16:00 

LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE
LA CAMÉRA DE CLAIRE / A CÁMARA DE CLAIRE (2017)
– Hong Sang-soo

  19  17:30 

VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES
VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES (2017)
– Agnès Varda e JR

  19  19:15 

A FÁBRICA DE NADA
A FÁBRICA DE NADA (2017)
– Pedro Pinho

  19  22:45 

BARBARA
BARBARA (2017)
– Mathieu Amalric

SALÓN TEATRO

  19  16:00 

UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS
UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS (2017)
– Christian Duguay

  19  18:00 

UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR
UN BEAU SOLEIL INTÉRIEUR / UN SOL INTERIOR (2017)
– Claire Denis

  19  19:45 

LLACUNES
LLACUNES (2016)
– Carla Simón

  19  DE SEGUIDO 

ESTIU 1993 / VERÁN 1993
ESTIU 1993 / VERÁN 1993 (2017)
– Carla Simón

  19  22:30 

MISTER UNIVERSO
MISTER UNIVERSO (2016)
– Tizza Covi, Rainer Frimmel

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  19  17:45 

SALVADORA
SALVADORA (2017)
– Daiana Rosenfeld

  19  DE SEGUIDO 

AL OTRO LADO DEL MURO
AL OTRO LADO DEL MURO (2017)
– Pau Ortiz

  19  20:00 

CARNÍVORA
CARNÍVORA (2016)
– Arthur Tuoto

  19  21:15 

EEN VROUW TUSSEN HOND EN WOLF / MULLER ENTRE CAN E LOBO
EEN VROUW TUSSEN HOND EN WOLF / MULLER ENTRE CAN E LOBO (1979)
– André Delvaux

CINEMA NUMAX

  19  18:00 

NOITE DE RODOS
NOITE DE RODOS (2017)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

NYAUNGSHWE
NYAUNGSHWE (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

PAGÁN
PAGÁN (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

GONGORIIN BOMBANI HURAL
GONGORIIN BOMBANI HURAL (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

AL
AL (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

BERBERA
BERBERA (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

LA TIERRA SANTA
LA TIERRA SANTA (2016)
– Alberte Pagán

  19  DE SEGUIDO 

TÉMENOS
TÉMENOS (2017)
– Alberte Pagán

  19  20:00 

UN SECRETO EN LA CAJA
UN SECRETO EN LA CAJA (2016)
– Javier Izquierdo

  19  21:30 

JAR CITY / AS MARISMAS
JAR CITY / AS MARISMAS (2006)
– Baltasar Kormákur

CGAC

  19  17:30 

LA BALIA
LA BALIA (1999)
– Marco Bellocchio

  19  19:45 

VINCERE
VINCERE (2009)
– Marco Bellocchio

SEDE AFUNDACIÓN

  19  12:00 

LOOKING FOR FIDEL
LOOKING FOR FIDEL (2004)
– Oliver Stone

  19  17:00 

DANTON
DANTON (1983)
– Andrzej Wajda

  19  19:15 

HE DIED WITH A FELAFEL IN HIS HAND
HE DIED WITH A FELAFEL IN HIS HAND (2001)
– Richard Lowenstein

Día 20 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  20  16:00 

ANDRÉS LEE I ESCRIBE
ANDRÉS LEE I ESCRIBE (2016)
– Daniel Peralta

  20  17:30 

A FÁBRICA DE NADA
A FÁBRICA DE NADA (2017)
– Pedro Pinho

  20  20:45 

BARBARA
BARBARA (2017)
– Mathieu Amalric

  20  22:30 

ZAMA
ZAMA (2017)
– Lucrecia Martel

SALÓN TEATRO

  20  16:30 

GARÇON!
GARÇON! (1983)
– Claude Sautet

  20  18:30 

ADIÓS ENTUSIASMO
ADIÓS ENTUSIASMO (2017)
– Vladimir Durán

  20  20:00 

L'INSULTE
L'INSULTE (2017)
– Ziad Doueiri

  20  22:00 

MOM AND DAD
MOM AND DAD (2017)
– Brian Taylor

  20  23:30 

CYPHER
CYPHER (2002)
– Vincenzo Natali

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  20  17:30 

OTRA MADRE
OTRA MADRE (2017)
– Mariano Luque

  20  19:00 

LA DISCRÈTE / A DISCRETA
LA DISCRÈTE / A DISCRETA (1990)
– Christian Vincent

  20  20:45 

ZERT (THE JOKE) / A BROMA
ZERT (THE JOKE) / A BROMA (1969)
– Jaromil Jires

  20  22:15 

I AM A SEX ADDICT / SON ADICTO AO SEXO
I AM A SEX ADDICT / SON ADICTO AO SEXO (2005)
– Caveh Zahedi

CINEMA NUMAX

  20  18:00 

ANGÉLICA, UNA TRAGEDIA
ANGÉLICA, UNA TRAGEDIA (2016)
– Manuel Fernández-Valdés

  20  20:00 

AS CIDADES E AS TROCAS
AS CIDADES E AS TROCAS (2014)
– Luísa Homem, Pedro Pinho

  20  23:00 

O ESTRANHO CASO DE EZEQUIEL
O ESTRANHO CASO DE EZEQUIEL (2016)
– Guto Parente

SEDE AFUNDACIÓN

  20  17:00 

LAMERICA
LAMERICA (1994)
– Gianni Amelio

Día 21 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  21  16:00 

CINEMA KOMUNISTO
CINEMA KOMUNISTO (2010)
– Mila Turajlic

  21  17:45 

OUT OF LOVE
OUT OF LOVE (2016)
– Paloma Aguilera Valdebenito

  21  19:45 

POROROCA
POROROCA (2017)
– Constantin Popescu

  21  22:30 

CUORI PURI
CUORI PURI (2017)
– Roberto de Paolis

SALÓN TEATRO

  21  16:15 

MARIA'S LOVERS / OS AMANTES DE MARÍA
MARIA'S LOVERS / OS AMANTES DE MARÍA (1984)
– Andrei Konchalovsky

  21  18:15 

LIVE FROM DHAKA
LIVE FROM DHAKA (2016)
– Abdullah Mohammad Saad

  21  20:00 

VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES
VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES (2017)
– Agnès Varda e JR

  21  21:45 

ZAMA
ZAMA (2017)
– Lucrecia Martel

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  21  17:30 

EL PADRE
EL PADRE (2016)
– Mariana Arruti

  21  19:00 

MULHER DO PAI
MULHER DO PAI (2016)
– Cristiane Oliveira

  21  20:30 

À TOUT DE SUITE
À TOUT DE SUITE (2004)
– Benoît Jacquot

  21  22:15 

DIE DRITTE GENERATION / A TERCEIRA XERACIÓN
DIE DRITTE GENERATION / A TERCEIRA XERACIÓN (1979)
– Rainer Werner Fassbinder

CINEMA NUMAX

  21  17:30 

ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR
ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR (2016)
– Marc Iglesias, Paula Monteiro

  21  19:15 

UM FIM DO MUNDO
UM FIM DO MUNDO (2013)
– Pedro Pinho

  21  20:45 

ADIÓS ENTUSIASMO
ADIÓS ENTUSIASMO (2017)
– Vladimir Durán

  21  22:30 

NO TE OLVIDES DE MÍ
NO TE OLVIDES DE MÍ (2016)
– Fernanda Ramondo

CGAC

  21  17:00 

PRIMA DELLA RIVOLUZIONE / ANTES DA REVOLUCIÓN
PRIMA DELLA RIVOLUZIONE / ANTES DA REVOLUCIÓN (1964)
– Bernardo Bertolucci

  21  19:00 

THE MURDER OF FRED HAMPTON / O ASASINATO DE FRED HAMPTON
THE MURDER OF FRED HAMPTON / O ASASINATO DE FRED HAMPTON (1971)
– Howard Alk

  21  20:30 

SPIKLENCI SLASTI / OS CONSPIRADORES DO PRACER
SPIKLENCI SLASTI / OS CONSPIRADORES DO PRACER (1996)
– Jan Svankmajer

SEDE AFUNDACIÓN

  21  17:00 

LA TAREA
LA TAREA (1991)
– Jaime Humberto Hermosillo

  21  18:45 

FILM D'AMORE E D'ANARCHIA / FILME DE AMOR E DE ANARQUÍA
FILM D'AMORE E D'ANARCHIA / FILME DE AMOR E DE ANARQUÍA (1973)
– Lina Wertmüller

Día 22 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  22  16:15 

ERASE AND FORGET
ERASE AND FORGET (2017)
– Andrea Luka Zimmerman

  22  18:00 

BLUE MY MIND
BLUE MY MIND (2017)
– Lisa Brühlmann

  22  20:00 

JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA
JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA (2017)
– Xavier Legrand

  22  21:45 

AS BOAS MANEIRAS
AS BOAS MANEIRAS (2017)
– Juliana Rojas, Marco Dutra

SALÓN TEATRO

  22  16:30 

OTRA MADRE
OTRA MADRE (2017)
– Mariano Luque

  22  18:00 

TRAMPOLIN
TRAMPOLIN (2016)
– Katarina Zrinka Matijevic

  22  19:30 

PENDULAR
PENDULAR (2017)
– Julia Murat

  22  21:30 

SAGE FEMME / DÚAS MULLERES
SAGE FEMME / DÚAS MULLERES (2017)
– Martin Provost

  22  23:30 

UN MAUVAIS FILS
UN MAUVAIS FILS (1980)
– Claude Sautet

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  22  18:00 

A RAPA DAS BESTAS
A RAPA DAS BESTAS (2017)
– Jaione Camborda Coll

  22  DE SEGUIDO 

SIBILA
SIBILA (2017)
– Carla Andrade

  22  DE SEGUIDO 

POIS ISO, QUE TE QUERO
POIS ISO, QUE TE QUERO (2016)
– Beatriz del Monte

  22  DE SEGUIDO 

CORTÁZAR GALICIA
CORTÁZAR GALICIA (2014)
– Juan de la Colina

  22  DE SEGUIDO 

ATISBOS
ATISBOS (2016)
– Iria Silvosa

  22  DE SEGUIDO 

ÁRBORES
ÁRBORES (2015)
– Gonzalo E. Veloso

  22  DE SEGUIDO 

ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS
ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS (2017)
– Gonzalo E. Veloso

  22  DE SEGUIDO 

MAMMA
MAMMA (2016)
– Gonzalo Cotelo

  22  19:15 

LUMUMBA
LUMUMBA (2000)
– Raoul Peck

  22  22:00 

LOS TERRITORIOS
LOS TERRITORIOS (2017)
– Iván Granovsky

CINEMA NUMAX

  22  18:00 

BAB SEBTA
BAB SEBTA (2008)
– Pedro Pinho, Frederico Lobo

  22  20:00 

SITIO DISTINTO
SITIO DISTINTO (2017)
– Davide Cabaleiro

  22  22:00 

CUORI PURI
CUORI PURI (2017)
– Roberto de Paolis

Día 23 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  23  16:15 

UN SUELO LEJANO
UN SUELO LEJANO (2016)
– Gabriel Muro

  23  18:00 

SAGE FEMME / DÚAS MULLERES
SAGE FEMME / DÚAS MULLERES (2017)
– Martin Provost

  23  20:00 

NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR
NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR (2017)
– Andrei Zvyagintsev

  23  22:15 

PELÍCULA SORPRESA
PELÍCULA SORPRESA

  23  00:15 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

SALÓN TEATRO

  23  16:45 

CHICAGO BOYS
CHICAGO BOYS (2015)
– Carola Fuentes e Rafael Valdeavellano

  23  18:15 

1945
1945 (2017)
– Ferenc Török

  23  20:00 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

  23  21:45 

MANSFIELD 66/67
MANSFIELD 66/67 (2017)
– P. David Ebersole, Todd Hughes

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  23  17:30 

ANDRÉS LEE I ESCRIBE
ANDRÉS LEE I ESCRIBE (2016)
– Daniel Peralta

  23  19:15 

BORN IN FLAMES
BORN IN FLAMES (1983)
– Lizzie Borden

  23  20:45 

MAMÁ GOGÓ
MAMÁ GOGÓ (2010)
– Friðrik Þór Friðriksson

  23  22:30 

JOE HILL
JOE HILL (1971)
– Bo Widerberg

CINEMA NUMAX

  23  18:30 

EL MAR NOS MIRA DE LEJOS
EL MAR NOS MIRA DE LEJOS (2017)
– Manuel Muñoz Rivas

  23  20:15 

ZAMA
ZAMA (2017)
– Lucrecia Martel

  23  22:30 

SANTA Y ANDRÉS
SANTA Y ANDRÉS (2016)
– Carlos Lechuga

CGAC

  23  17:00 

PRIVATE / DOMICILIO PRIVADO
PRIVATE / DOMICILIO PRIVADO (2004)
– Saverio Costanzo

  23  18:45 

THE RED AND THE WHITE / OS ROXOS E OS BRANCOS
THE RED AND THE WHITE / OS ROXOS E OS BRANCOS (1967)
– Miklós Jancsó

  23  20:15 

STAMMHEIM / O PROCESO
STAMMHEIM / O PROCESO (1986)
– Reinhard Hauff

SEDE AFUNDACIÓN

  23  17:00 

SHAKE HANDS WITH THE DEVIL / LUCES DE REBELDÍA
SHAKE HANDS WITH THE DEVIL / LUCES DE REBELDÍA (1959)
– Michael Anderson

  23  19:00 

TANIN NO KAO / A CARA DE OUTRO
TANIN NO KAO / A CARA DE OUTRO (1966)
– Hiroshi Teshigahara

Día 24 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  24  16:15 

78/52
78/52 (2017)
– Alexandre O. Philippe

  24  18:00 

MANSFIELD 66/67
MANSFIELD 66/67 (2017)
– P. David Ebersole, Todd Hughes

  24  20:00 

L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA
L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA (2017)
– Laurent Cantet

  24  22:00 (Maratón) 

ESCARABANA
ESCARABANA (2017)
– Sara Casasnovas

  24  DE SEGUIDO 

MOM AND DAD
MOM AND DAD (2017)
– Brian Taylor

  24  DE SEGUIDO 

AS BOAS MANEIRAS
AS BOAS MANEIRAS (2017)
– Juliana Rojas, Marco Dutra

  24  DE SEGUIDO 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

  24  DE SEGUIDO 

LA MALDICIÓN DE LA LLORONA
LA MALDICIÓN DE LA LLORONA (1963)
– Rafael Baledón

  24  DE SEGUIDO 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

  24  DE SEGUIDO 

LIBERAMI
LIBERAMI (2016)
– Federica di Giacomo

  24  DE SEGUIDO 

PELÍCULA SORPRESA MARATÓN
PELÍCULA SORPRESA MARATÓN

  24  DE SEGUIDO 

THE DAMNED THING
THE DAMNED THING (2006)
– Tobe Hooper

SALÓN TEATRO

  24  16:00 

ERASE AND FORGET
ERASE AND FORGET (2017)
– Andrea Luka Zimmerman

  24  17:45 

A FÁBRICA DE NADA
A FÁBRICA DE NADA (2017)
– Pedro Pinho

  24  20:45 

BLUE MY MIND
BLUE MY MIND (2017)
– Lisa Brühlmann

  24  22:15 

CUATREROS
CUATREROS (2016)
– Albertina Carri

  24  00:00 

MOTHER NIGHT
MOTHER NIGHT (1996)
– Keith Gordon

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  24  17:30 

NOITE DE RODOS
NOITE DE RODOS (2017)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

NYAUNGSHWE
NYAUNGSHWE (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

PAGÁN
PAGÁN (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

GONGORIIN BOMBANI HURAL
GONGORIIN BOMBANI HURAL (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

AL
AL (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

BERBERA
BERBERA (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

LA TIERRA SANTA
LA TIERRA SANTA (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

TÉMENOS
TÉMENOS (2017)
– Alberte Pagán

  24  19:00 

GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI
GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI (2011)
– Orri Jónsson, Kristín Björk Kristjánsdóttir, Ingibjörg Birgisdóttir

  24  20:15 

I SHOT ANDY WARHOL  / EU DISPAREI A ANDY WARHOL
I SHOT ANDY WARHOL / EU DISPAREI A ANDY WARHOL (1996)
– Mary Harron

  24  22:15 

DIE BLEIERNE ZEIT / AS IRMÁS ALEMÁS
DIE BLEIERNE ZEIT / AS IRMÁS ALEMÁS (1981)
– Margarethe von Trotta

SEDE AFUNDACIÓN

  24  17:30 

ROSA LUXEMBURG
ROSA LUXEMBURG (1986)
– Margarethe von Trotta

  24  19:30 

WALKER
WALKER (1987)
– Alex Cox

Día 25 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  25  12:00 

MI MUNDIAL
MI MUNDIAL (2017)
– Carlos Andrés Morelli

  25  16:30 

C'EST LA VIE!
C'EST LA VIE! (2017)
– Olivier Nakache, Eric Toledano

  25  18:30 

JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA
JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA (2017)
– Xavier Legrand

  25  20:30 

A ESTACIÓN VIOLENTA
A ESTACIÓN VIOLENTA (2017)
– Anxos Fazáns

  25  22:30 

POROROCA
POROROCA (2017)
– Constantin Popescu

SALÓN TEATRO

  25  16:00 

EMBER / KOR
EMBER / KOR (2016)
– Zeki Demirkubuz

  25  18:00 

MARACAIBO
MARACAIBO (2017)
– Miguel Ángel Rocca

  25  19:45 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

  25  21:30 

L'INSULTE
L'INSULTE (2017)
– Ziad Doueiri

  25  23:15 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  25  17:30 

MI MUNDIAL
MI MUNDIAL (2017)
– Carlos Andrés Morelli

  25  19:15 

GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI
GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI (2011)
– Orri Jónsson, Kristín Björk Kristjánsdóttir, Ingibjörg Birgisdóttir

  25  20:30 

HARLAN COUNTY U.S.A.
HARLAN COUNTY U.S.A. (1976)
– Barbara Kopple

  25  22:30 

VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO
VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO (2014)
– Baldvin Zophoníasson

SEDE AFUNDACIÓN

  25  12:00 

MOTHER NIGHT
MOTHER NIGHT (1996)
– Keith Gordon

  25  17:00 

CONFIRM OR DENY
CONFIRM OR DENY (1941)
– Archie Mayo, Fritz Lang

  25  18:15 

CZLOWIEK Z MARMURU  / O HOME DE MÁRMORE
CZLOWIEK Z MARMURU / O HOME DE MÁRMORE (1977)
– Andrzej Wajda

Día 26 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  26  16:00 

UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS
UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS (2017)
– Christian Duguay

  26  18:00 

NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR
NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR (2017)
– Andrei Zvyagintsev

  26  20:15 

L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA
L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA (2017)
– Laurent Cantet

  26  22:15 

MOM AND DAD
MOM AND DAD (2017)
– Brian Taylor

SALÓN TEATRO

  26  12:00 

PROXECTO REMOLQUE
PROXECTO REMOLQUE (2017)
– Cris Lores

  26  16:30 

C'EST LA VIE!
C'EST LA VIE! (2017)
– Olivier Nakache, Eric Toledano

  26  18:30 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

  26  21:00 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

  26  23:00 

L'INSULTE
L'INSULTE (2017)
– Ziad Doueiri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  26  17:30 

THE CELLULOID CLOSET / O CELULOIDE OCULTO
THE CELLULOID CLOSET / O CELULOIDE OCULTO (1995)
– Robert Epstein, Jeffrey Friedman

  26  19:30 

MARACAIBO
MARACAIBO (2017)
– Miguel Ángel Rocca

  26  21:45 

UN SUELO LEJANO
UN SUELO LEJANO (2016)
– Gabriel Muro

CGAC

  26  17:30 

CHE: EL ARGENTINO
CHE: EL ARGENTINO (2008)
– Steven Soderbergh

  26  19:45 

CHE: GUERRILLA
CHE: GUERRILLA (2008)
– Steven Soderbergh

SEDE AFUNDACIÓN

  26  12:00 

TOUT VA BIEN / TODO VAI BEN
TOUT VA BIEN / TODO VAI BEN (1972)
– Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Gorin (Groupe Dziga Vertov)

  26  17:00 

A WORLD APART / UN MUNDO Á PARTE
A WORLD APART / UN MUNDO Á PARTE (1988)
– Chris Menges

  26  19:00 

LA BALLATA DEL BOIA (EL VERDUGO)
LA BALLATA DEL BOIA (EL VERDUGO) (1963)
– Luis García Berlanga

Día 27 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  27  16:30 

PENDULAR
PENDULAR (2017)
– Julia Murat

  27  18:30 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

  27  20:00 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

  27  22:15 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

SALÓN TEATRO

  27  16:00 

MADO
MADO (1976)
– Claude Sautet

  27  18:30 

LIBERAMI
LIBERAMI (2016)
– Federica di Giacomo

  27  20:15 

EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME
EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME (2017)
– Karim Moussaoui

  27  22:15 

CUATREROS
CUATREROS (2016)
– Albertina Carri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  27  17:30 

FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR
FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR (2015)
– Alejandro Venturini

  27  19:45 

ROKK Í REYKJAVÍK / ROCK IN REYKJAVIK
ROKK Í REYKJAVÍK / ROCK IN REYKJAVIK (1982)
– Fridrik Thor Fridriksson

  27  21:15 

LA CADUTA DEGLI DEI / A CAÍDA DOS DEUSES
LA CADUTA DEGLI DEI / A CAÍDA DOS DEUSES (1969)
– Luchino Visconti

Día 28 de novembro de 2017

TEATRO PRINCIPAL

  28  16:15 

LIVE FROM DHAKA
LIVE FROM DHAKA (2016)
– Abdullah Mohammad Saad

  28  18:00 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

  28  19:45 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

  28  21:30 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

SALÓN TEATRO

  28  16:15 

EMBER / KOR
EMBER / KOR (2016)
– Zeki Demirkubuz

  28  18:15 

1945
1945 (2017)
– Ferenc Török

  28  20:00 

EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME
EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME (2017)
– Karim Moussaoui

  28  22:00 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  28  17:30 

CÉSAR ET ROSALIE
CÉSAR ET ROSALIE (1972)
– Claude Sautet

  28  19:30 

ANGELS AND INSECTS / ANXOS E INSECTOS
ANGELS AND INSECTS / ANXOS E INSECTOS (1995)
– Philip Haas

  28  21:45 

CAZADORES DE UTOPÍAS
CAZADORES DE UTOPÍAS (1996)
– David Blaustein