Día 21 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  21  16:00 

CINEMA KOMUNISTO
CINEMA KOMUNISTO (2010)
– Mila Turajlic

  21  17:45 

OUT OF LOVE
OUT OF LOVE (2016)
– Paloma Aguilera Valdebenito

  21  19:45 

POROROCA
POROROCA (2017)
– Constantin Popescu

  21  22:30 

CUORI PURI
CUORI PURI (2017)
– Roberto de Paolis

SALÓN TEATRO

  21  16:15 

MARIA'S LOVERS / OS AMANTES DE MARÍA
MARIA'S LOVERS / OS AMANTES DE MARÍA (1984)
– Andrei Konchalovsky

  21  18:15 

LIVE FROM DHAKA
LIVE FROM DHAKA (2016)
– Abdullah Mohammad Saad

  21  20:00 

VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES
VISAGES, VILLAGES / CARAS E LUGARES (2017)
– Agnès Varda e JR

  21  21:45 

ZAMA
ZAMA (2017)
– Lucrecia Martel

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  21  17:30 

EL PADRE
EL PADRE (2016)
– Mariana Arruti

  21  19:00 

MULHER DO PAI
MULHER DO PAI (2016)
– Cristiane Oliveira

  21  20:30 

À TOUT DE SUITE
À TOUT DE SUITE (2004)
– Benoît Jacquot

  21  22:15 

DIE DRITTE GENERATION / A TERCEIRA XERACIÓN
DIE DRITTE GENERATION / A TERCEIRA XERACIÓN (1979)
– Rainer Werner Fassbinder

CINEMA NUMAX

  21  17:30 

ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR
ESTADOS CLANDESTINOS. UN CAPÍTULO RIOPLATENSE DE LA OPERACIÓN CÓNDOR (2016)
– Marc Iglesias, Paula Monteiro

  21  19:15 

UM FIM DO MUNDO
UM FIM DO MUNDO (2013)
– Pedro Pinho

  21  20:45 

ADIÓS ENTUSIASMO
ADIÓS ENTUSIASMO (2017)
– Vladimir Durán

  21  22:30 

NO TE OLVIDES DE MÍ
NO TE OLVIDES DE MÍ (2016)
– Fernanda Ramondo

CGAC

  21  17:00 

PRIMA DELLA RIVOLUZIONE / ANTES DA REVOLUCIÓN
PRIMA DELLA RIVOLUZIONE / ANTES DA REVOLUCIÓN (1964)
– Bernardo Bertolucci

  21  19:00 

THE MURDER OF FRED HAMPTON / O ASASINATO DE FRED HAMPTON
THE MURDER OF FRED HAMPTON / O ASASINATO DE FRED HAMPTON (1971)
– Howard Alk

  21  20:30 

SPIKLENCI SLASTI / OS CONSPIRADORES DO PRACER
SPIKLENCI SLASTI / OS CONSPIRADORES DO PRACER (1996)
– Jan Svankmajer

SEDE AFUNDACIÓN

  21  17:00 

LA TAREA
LA TAREA (1991)
– Jaime Humberto Hermosillo

  21  18:45 

FILM D'AMORE E D'ANARCHIA / FILME DE AMOR E DE ANARQUÍA
FILM D'AMORE E D'ANARCHIA / FILME DE AMOR E DE ANARQUÍA (1973)
– Lina Wertmüller

Día 22 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  22  16:15 

ERASE AND FORGET
ERASE AND FORGET (2017)
– Andrea Luka Zimmerman

  22  18:00 

BLUE MY MIND
BLUE MY MIND (2017)
– Lisa Brühlmann

  22  20:00 

JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA
JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA (2017)
– Xavier Legrand

  22  21:45 

AS BOAS MANEIRAS
AS BOAS MANEIRAS (2017)
– Juliana Rojas, Marco Dutra

SALÓN TEATRO

  22  16:30 

OTRA MADRE
OTRA MADRE (2017)
– Mariano Luque

  22  18:00 

TRAMPOLIN
TRAMPOLIN (2016)
– Katarina Zrinka Matijevic

  22  19:30 

PENDULAR
PENDULAR (2017)
– Julia Murat

  22  21:30 

SAGE FEMME / DÚAS MULLERES
SAGE FEMME / DÚAS MULLERES (2017)
– Martin Provost

  22  23:30 

UN MAUVAIS FILS
UN MAUVAIS FILS (1980)
– Claude Sautet

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  22  18:00 

A RAPA DAS BESTAS
A RAPA DAS BESTAS (2017)
– Jaione Camborda Coll

  22  DE SEGUIDO 

SIBILA
SIBILA (2017)
– Carla Andrade

  22  DE SEGUIDO 

POIS ISO, QUE TE QUERO
POIS ISO, QUE TE QUERO (2016)
– Beatriz del Monte

  22  DE SEGUIDO 

CORTÁZAR GALICIA
CORTÁZAR GALICIA (2014)
– Juan de la Colina

  22  DE SEGUIDO 

ATISBOS
ATISBOS (2016)
– Iria Silvosa

  22  DE SEGUIDO 

ÁRBORES
ÁRBORES (2015)
– Gonzalo E. Veloso

  22  DE SEGUIDO 

ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS
ALGUNHAS NUBES FLOTAN LONXANAS (2017)
– Gonzalo E. Veloso

  22  DE SEGUIDO 

MAMMA
MAMMA (2016)
– Gonzalo Cotelo

  22  19:15 

LUMUMBA
LUMUMBA (2000)
– Raoul Peck

  22  22:00 

LOS TERRITORIOS
LOS TERRITORIOS (2017)
– Iván Granovsky

CINEMA NUMAX

  22  18:00 

BAB SEBTA
BAB SEBTA (2008)
– Pedro Pinho, Frederico Lobo

  22  20:00 

SITIO DISTINTO
SITIO DISTINTO (2017)
– Davide Cabaleiro

  22  22:00 

CUORI PURI
CUORI PURI (2017)
– Roberto de Paolis

Día 23 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  23  16:15 

UN SUELO LEJANO
UN SUELO LEJANO (2016)
– Gabriel Muro

  23  18:00 

SAGE FEMME / DÚAS MULLERES
SAGE FEMME / DÚAS MULLERES (2017)
– Martin Provost

  23  20:00 

NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR
NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR (2017)
– Andrei Zvyagintsev

  23  22:15 

PELÍCULA SORPRESA
PELÍCULA SORPRESA

  23  00:15 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

SALÓN TEATRO

  23  16:45 

CHICAGO BOYS
CHICAGO BOYS (2015)
– Carola Fuentes e Rafael Valdeavellano

  23  18:15 

1945
1945 (2017)
– Ferenc Török

  23  20:00 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

  23  21:45 

MANSFIELD 66/67
MANSFIELD 66/67 (2017)
– P. David Ebersole, Todd Hughes

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  23  17:30 

ANDRÉS LEE I ESCRIBE
ANDRÉS LEE I ESCRIBE (2016)
– Daniel Peralta

  23  19:15 

BORN IN FLAMES
BORN IN FLAMES (1983)
– Lizzie Borden

  23  20:45 

MAMÁ GOGÓ
MAMÁ GOGÓ (2010)
– Friðrik Þór Friðriksson

  23  22:30 

JOE HILL
JOE HILL (1971)
– Bo Widerberg

CINEMA NUMAX

  23  18:30 

EL MAR NOS MIRA DE LEJOS
EL MAR NOS MIRA DE LEJOS (2017)
– Manuel Muñoz Rivas

  23  20:15 

ZAMA
ZAMA (2017)
– Lucrecia Martel

  23  22:30 

SANTA Y ANDRÉS
SANTA Y ANDRÉS (2016)
– Carlos Lechuga

CGAC

  23  17:00 

PRIVATE / DOMICILIO PRIVADO
PRIVATE / DOMICILIO PRIVADO (2004)
– Saverio Costanzo

  23  18:45 

THE RED AND THE WHITE / OS ROXOS E OS BRANCOS
THE RED AND THE WHITE / OS ROXOS E OS BRANCOS (1967)
– Miklós Jancsó

  23  20:15 

STAMMHEIM / O PROCESO
STAMMHEIM / O PROCESO (1986)
– Reinhard Hauff

SEDE AFUNDACIÓN

  23  17:00 

SHAKE HANDS WITH THE DEVIL / LUCES DE REBELDÍA
SHAKE HANDS WITH THE DEVIL / LUCES DE REBELDÍA (1959)
– Michael Anderson

  23  19:00 

TANIN NO KAO / A CARA DE OUTRO
TANIN NO KAO / A CARA DE OUTRO (1966)
– Hiroshi Teshigahara

Día 24 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  24  16:15 

78/52
78/52 (2017)
– Alexandre O. Philippe

  24  18:00 

MANSFIELD 66/67
MANSFIELD 66/67 (2017)
– P. David Ebersole, Todd Hughes

  24  20:00 

L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA
L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA (2017)
– Laurent Cantet

  24  22:00 (Maratón) 

ESCARABANA
ESCARABANA (2017)
– Sara Casasnovas

  24  DE SEGUIDO 

MOM AND DAD
MOM AND DAD (2017)
– Brian Taylor

  24  DE SEGUIDO 

AS BOAS MANEIRAS
AS BOAS MANEIRAS (2017)
– Juliana Rojas, Marco Dutra

  24  DE SEGUIDO 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

  24  DE SEGUIDO 

LA MALDICIÓN DE LA LLORONA
LA MALDICIÓN DE LA LLORONA (1963)
– Rafael Baledón

  24  DE SEGUIDO 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

  24  DE SEGUIDO 

LIBERAMI
LIBERAMI (2016)
– Federica di Giacomo

  24  DE SEGUIDO 

PELÍCULA SORPRESA MARATÓN
PELÍCULA SORPRESA MARATÓN

  24  DE SEGUIDO 

THE DAMNED THING
THE DAMNED THING (2006)
– Tobe Hooper

SALÓN TEATRO

  24  16:00 

ERASE AND FORGET
ERASE AND FORGET (2017)
– Andrea Luka Zimmerman

  24  17:45 

A FÁBRICA DE NADA
A FÁBRICA DE NADA (2017)
– Pedro Pinho

  24  20:45 

BLUE MY MIND
BLUE MY MIND (2017)
– Lisa Brühlmann

  24  22:15 

CUATREROS
CUATREROS (2016)
– Albertina Carri

  24  00:00 

MOTHER NIGHT
MOTHER NIGHT (1996)
– Keith Gordon

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  24  17:30 

NOITE DE RODOS
NOITE DE RODOS (2017)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

NYAUNGSHWE
NYAUNGSHWE (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

PAGÁN
PAGÁN (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

GONGORIIN BOMBANI HURAL
GONGORIIN BOMBANI HURAL (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

AL
AL (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

BERBERA
BERBERA (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

LA TIERRA SANTA
LA TIERRA SANTA (2016)
– Alberte Pagán

  24  DE SEGUIDO 

TÉMENOS
TÉMENOS (2017)
– Alberte Pagán

  24  19:00 

GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI
GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI (2011)
– Orri Jónsson, Kristín Björk Kristjánsdóttir, Ingibjörg Birgisdóttir

  24  20:15 

I SHOT ANDY WARHOL  / EU DISPAREI A ANDY WARHOL
I SHOT ANDY WARHOL / EU DISPAREI A ANDY WARHOL (1996)
– Mary Harron

  24  22:15 

DIE BLEIERNE ZEIT / AS IRMÁS ALEMÁS
DIE BLEIERNE ZEIT / AS IRMÁS ALEMÁS (1981)
– Margarethe von Trotta

SEDE AFUNDACIÓN

  24  17:30 

ROSA LUXEMBURG
ROSA LUXEMBURG (1986)
– Margarethe von Trotta

  24  19:30 

WALKER
WALKER (1987)
– Alex Cox

Día 25 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  25  12:00 

MI MUNDIAL
MI MUNDIAL (2017)
– Carlos Andrés Morelli

  25  16:30 

C'EST LA VIE!
C'EST LA VIE! (2017)
– Olivier Nakache, Eric Toledano

  25  18:30 

JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA
JUSQU'À LA GARDE / CUSTODIA COMPARTIDA (2017)
– Xavier Legrand

  25  20:30 

A ESTACIÓN VIOLENTA
A ESTACIÓN VIOLENTA (2017)
– Anxos Fazáns

  25  22:30 

POROROCA
POROROCA (2017)
– Constantin Popescu

SALÓN TEATRO

  25  16:00 

EMBER / KOR
EMBER / KOR (2016)
– Zeki Demirkubuz

  25  18:00 

MARACAIBO
MARACAIBO (2017)
– Miguel Ángel Rocca

  25  19:45 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

  25  21:30 

L'INSULTE
L'INSULTE (2017)
– Ziad Doueiri

  25  23:15 

LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS
LES AFFAMÉS / OS FAMENTOS (2017)
– Robin Aubert

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  25  17:30 

MI MUNDIAL
MI MUNDIAL (2017)
– Carlos Andrés Morelli

  25  19:15 

GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI
GRANDMA LO-FI / AVOA LO-FI (2011)
– Orri Jónsson, Kristín Björk Kristjánsdóttir, Ingibjörg Birgisdóttir

  25  20:30 

HARLAN COUNTY U.S.A.
HARLAN COUNTY U.S.A. (1976)
– Barbara Kopple

  25  22:30 

VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO
VONARSTRÆTI (LIFE IN A FISHBOWL) / A VIDA NUN ACUARIO (2014)
– Baldvin Zophoníasson

SEDE AFUNDACIÓN

  25  12:00 

MOTHER NIGHT
MOTHER NIGHT (1996)
– Keith Gordon

  25  17:00 

CONFIRM OR DENY
CONFIRM OR DENY (1941)
– Archie Mayo, Fritz Lang

  25  18:15 

CZLOWIEK Z MARMURU  / O HOME DE MÁRMORE
CZLOWIEK Z MARMURU / O HOME DE MÁRMORE (1977)
– Andrzej Wajda

Día 26 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  26  16:00 

UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS
UN SAC DE BILLES / UNHA BOLSA DE BÓLAS (2017)
– Christian Duguay

  26  18:00 

NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR
NELYUBOV (LOVELESS) / SEN AMOR (2017)
– Andrei Zvyagintsev

  26  20:15 

L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA
L'ATELIER / O OBRADOIRO DE ESCRITURA (2017)
– Laurent Cantet

  26  22:15 

MOM AND DAD
MOM AND DAD (2017)
– Brian Taylor

SALÓN TEATRO

  26  12:00 

PROXECTO REMOLQUE
PROXECTO REMOLQUE (2017)
– Cris Lores

  26  16:30 

C'EST LA VIE!
C'EST LA VIE! (2017)
– Olivier Nakache, Eric Toledano

  26  18:30 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

  26  21:00 

REVENGE
REVENGE (2017)
– Coralie Fargeat

  26  23:00 

L'INSULTE
L'INSULTE (2017)
– Ziad Doueiri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  26  17:30 

THE CELLULOID CLOSET / O CELULOIDE OCULTO
THE CELLULOID CLOSET / O CELULOIDE OCULTO (1995)
– Robert Epstein, Jeffrey Friedman

  26  19:30 

MARACAIBO
MARACAIBO (2017)
– Miguel Ángel Rocca

  26  21:45 

UN SUELO LEJANO
UN SUELO LEJANO (2016)
– Gabriel Muro

CGAC

  26  17:30 

CHE: EL ARGENTINO
CHE: EL ARGENTINO (2008)
– Steven Soderbergh

  26  19:45 

CHE: GUERRILLA
CHE: GUERRILLA (2008)
– Steven Soderbergh

SEDE AFUNDACIÓN

  26  12:00 

TOUT VA BIEN / TODO VAI BEN
TOUT VA BIEN / TODO VAI BEN (1972)
– Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Gorin (Groupe Dziga Vertov)

  26  17:00 

A WORLD APART / UN MUNDO Á PARTE
A WORLD APART / UN MUNDO Á PARTE (1988)
– Chris Menges

  26  19:00 

LA BALLATA DEL BOIA (EL VERDUGO)
LA BALLATA DEL BOIA (EL VERDUGO) (1963)
– Luis García Berlanga

Día 27 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  27  16:30 

PENDULAR
PENDULAR (2017)
– Julia Murat

  27  18:30 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

  27  20:00 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

  27  22:15 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

SALÓN TEATRO

  27  16:00 

MADO
MADO (1976)
– Claude Sautet

  27  18:30 

LIBERAMI
LIBERAMI (2016)
– Federica di Giacomo

  27  20:15 

EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME
EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME (2017)
– Karim Moussaoui

  27  22:15 

CUATREROS
CUATREROS (2016)
– Albertina Carri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  27  17:30 

FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR
FAVIO: CRÓNICA DE UN DIRECTOR (2015)
– Alejandro Venturini

  27  19:45 

ROKK Í REYKJAVÍK / ROCK IN REYKJAVIK
ROKK Í REYKJAVÍK / ROCK IN REYKJAVIK (1982)
– Fridrik Thor Fridriksson

  27  21:15 

LA CADUTA DEGLI DEI / A CAÍDA DOS DEUSES
LA CADUTA DEGLI DEI / A CAÍDA DOS DEUSES (1969)
– Luchino Visconti

Día 28 de novembro

TEATRO PRINCIPAL

  28  16:15 

LIVE FROM DHAKA
LIVE FROM DHAKA (2016)
– Abdullah Mohammad Saad

  28  18:00 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

  28  19:45 

BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE
BAMUI HAEBYUNAESEO HONJA (ON THE BEACH AT NIGHT ALONE) / NA PRAIA, SOA DE NOITE (2017)
– Hong Sang-soo

  28  21:30 

LES FANTÔMES D'ISMAËL
LES FANTÔMES D'ISMAËL (2017)
– Arnaud Desplechin

SALÓN TEATRO

  28  16:15 

EMBER / KOR
EMBER / KOR (2016)
– Zeki Demirkubuz

  28  18:15 

1945
1945 (2017)
– Ferenc Török

  28  20:00 

EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME
EN ATTENDANT LES HIRONDELLES / THE NATURE OF TIME (2017)
– Karim Moussaoui

  28  22:00 

LUCKY
LUCKY (2017)
– John Carroll Lynch

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  28  17:30 

CÉSAR ET ROSALIE
CÉSAR ET ROSALIE (1972)
– Claude Sautet

  28  19:30 

ANGELS AND INSECTS / ANXOS E INSECTOS
ANGELS AND INSECTS / ANXOS E INSECTOS (1995)
– Philip Haas

  28  21:45 

CAZADORES DE UTOPÍAS
CAZADORES DE UTOPÍAS (1996)
– David Blaustein